Jun Girls
Home ] Up ]

100 metres Girls (junior)            
1 A. Plowman 10 (Poole & East)   12.90       7
2 H. Woodall 11 (Poole & East)   13.30       6
3 C. Jenkin 1 (Bournemouth)   13.40       5
4 D. Bridges 4 (North Dorset)   13.50       4
5 H. Ziegler 5 (North Dorset)   14.00       3
6 A. Onuorah 2 (Bournemouth)   14.10       2
7 S. Ozanne 3 (Bournemouth)   14.20       1
1500 metres Girls (junior)            
1 N. Hamblin 8 (South & West) 4 41.80   N E 7
2 A. Lawson 9 (South & West) 4 58.30       6
3 K. Morris 7 (South & West) 5 17.70       5
4 L. Webb 11 (Poole & East) 5 24.00       4
5 L. Dixon 10 (Poole & East) 5 26.30       3
6 J. Whalley 1 (Bournemouth) 5 41.30       2
7 K. Kennard 4 (North Dorset) 6 0.60       1
8 E. Pugh 5 (North Dorset) 6 7.20        
9 K. Whittley 2 (Bournemouth) 6 12.70        
200 metres Girls (junior)            
1 A. Gledhill 4 (North Dorset)   28.50       7
2 A. Johnson 11 (Poole & East)   28.60       6
3 H. Laycock 10 (Poole & East)   29.40       5
4 S. Nias 5 (North Dorset)   29.90       4
800 metres Girls (junior)            
1 N. Real 10 (Poole & East) 2 21.40       7
2 A. Bailey 1 (Bournemouth) 2 25.90       6
3 T. Evans 8 (South & West) 2 26.70       5
4 H. Burton 11 (Poole & East) 2 29.10       4
5 K. Hooper 12 (Poole & East) 2 40.30       3
6 F. Pavey 2 (Bournemouth) 2 50.50       2
7 E. Fullegar 7 (South & West) 2 55.60       1
8 D. Cardozo 5 (North Dorset) 2 56.90        
9 H. Carter 4 (North Dorset) 2 58.70        
Discus Girls (junior)            
1 L. Robinson 5 (North Dorset)   17.81       7
2 C. Reeks 10 (Poole & East)   17.34       6
3 H. Williams 4 (North Dorset)   17.33       5
4 J. Parson 11 (Poole & East)   15.08       4
5 M. Thomas 2 (Bournemouth)   13.20       3
6 J. Williamson 1 (Bournemouth)   12.00       2
High Jump Girls (junior)            
1 L. Cunningham 10 (Poole & East)   1.50       7
2 E. Harvey 12 (Poole & East)   1.50       6
3 S. Richie 2 (Bournemouth)   1.50       5
4 J. Kay 11 (Poole & East)   1.50       4
5 L. Schweidler 1 (Bournemouth)   1.45       3
6 L. Banks 7 (South & West)   1.40       2
7 C. Watts 8 (South & West)   1.35       1
8 C. Fenton 5 (North Dorset)   1.35        
Hurdles Girls (junior)            
1 L. Cook 1 (Bournemouth)   12.00       7
2 K. Squires 2 (Bournemouth)   12.70       6
3 K. Damen 9 (South & West)   13.20       5
4 C. Payne 11 (Poole & East)   13.30       4
5 L. Green 5 (North Dorset)   13.40       3
6 V. Coates 4 (North Dorset)   13.80       2
7 C. Page 7 (South & West)   15.60       1
8 L. Sparks 8 (South & West)   15.90        
Javelin Girls (junior)            
1 L. Carr 12 (Poole & East)   31.37     E 7
2 R. Simpkin 7 (South & West)   28.23       6
3 F. Cunningham 10 (Poole & East)   24.35       5
4 D. Cracknell 11 (Poole & East)   24.08       4
5 Y. Naylor 1 (Bournemouth)   23.10       3
6 S. Fellows 4 (North Dorset)   17.51       2
7 E. Newbold 5 (North Dorset)   16.49       1
Long Jump Girls (junior)            
1 L. Guscott 10 (Poole & East)   4.69       7
2 L. Schultz 11 (Poole & East)   4.68       6
3 L. Walker 7 (South & West)   4.65       5
4 A. Wolfe 4 (North Dorset)   4.40       4
5 K. Maton 8 (South & West)   4.29       3
6 L. Liang 5 (North Dorset)   4.22       2
7 E. Tabb 1 (Bournemouth)   3.86       1
Relay Girls (junior)            
1   7 (South & West)   53.20       7
2   10 (Poole & East)   54.50       6
3   1 (Bournemouth)   55.30       5
4   4 (North Dorset)   57.50       4
Shot Girls (junior)            
1 H. Bennet 1 (Bournemouth)   9.43       7
2 A. Eggertsen 10 (Poole & East)   9.30       6
3 C. Diament 11 (Poole & East)   7.66       5
4 N. Clark 2 (Bournemouth)   7.43       4
5 H. Lovell 4 (North Dorset)   7.35       3
6 E. Payne 5 (North Dorset)   7.08       2
7 J. Frampton 7 (South & West)   6.39       1