YEAR 7 GIRLS
100m Final     High Jump    
  CBP: 13.3 V. Wright (P&E) 2005   CBP: 1m49 D. Martin (1975)
Pos Name Time Pos Name Height
1 470 P. Hine (P&E) 13.6     Event Cancelled    
2 1 D. Broom (Bth) 14.0          
3 476 M. Meredith (P&E) 14.2 Long Jump    
4 471 A. Davis (P&E) 14.2   CBP: 4m83 E. Mullins (S&W) 1969
5 2 J. Zadlo (Bth) 14.3 Pos Name Dist.
6 322 I. Cadeck (S&W) 14.4 1 476 M. Meredith (P&E) 4m28
7 321 I. Towsend (S&W) 14.6 2 145 E. Southcombe (Nth) 4m02
8 142 F. Yeatman (Nth) 15.4 3 11 E. Berridge (Bth) 4m01
          4 147 O.Tabberer (Nth) 3m93
200m Heats     5 10 L. Donohoe (Bth) 3m93
  CBP: 27.4 L. Impett (P&E) 2000 6 9 B. Goodridge (Bth) 3m67
Pos Name Time 7 474 R. Kent (P&E) 3m64
1 470 P. Hine (P&E) 29.3 8 477 S. Lynk (P&E) 3m50
2 145 E. Southcombe (Nth) 30.9 9 328 E. Cross (S&W) 3m50
3 324 E. Bowring (S&W) 31.6 10 330 R. Archer (S&W) 3m25
4 3 E. Pusey (Bth) 31.9 11 325 K. Wilberforce (S&W) 3m01
   
1 325 K. Wilberforce (S&W) 31.9 Shot      
2 326 H. O'Flanagan (S&W) 31.9   CBP: 8m98 N. Allen (P&E) 1999
3 478 G. Jackson (P&E) 32.4 Pos Name Dist.
4 146 C. Wong (Nth) 33.7 1 153 O. Henry-Thrussell (Nth) 8m29
    2 485 B. Burley (P&E) 8m11
200m Final   3 154 T. Miller (Nth) 7m44
1 470 P. Hine (P&E) 28.9 4 12 M. Birkenshaw (Bth) 6m73
2 145 E. Southcombe (Nth) 30.2 5 13 I. Roach (Bth) 6m60
3 325 K. Wilberforce (S&W) 31.6 6 487 M. Hodd (P&E) 6m39
4 326 H. O'Flanagan (S&W) 32.0 7 486 M. Stasiorowska (P&E) 6m18
5 324 E. Bowring (S&W) 32.0 8 338 C. Hedges (S&W) 5m50
          9 337 G. Hughes (S&W) 5m32
800m       10 335 E. Cross (S&W) 4m33
  CBP: 2-28.9 N. Real (P&E) 2000          
Pos Name Time Discus      
1 471 A. Davis (P&E) 2-30.7   CBP: 20m06 S. Potten (B'th) 2007
2 148 T. Green (Nth) 2-50.0 Pos Name Dist.
3 331 O. Foice (S&W) 2-50.5 1 153 O. Henry-Thrussell (Nth) 19m22
4 479 M. Godden (P&E) 2-54.2 2 15 P. Annettes (Bth) 13m66
5 150 J. Barlow (Nth) 2-54.6 3 329 A. Cocker (S&W) 12m82
6 5 O. Snellgrove (Bth) 2-56.1 4 488 A. Horning (P&E) 11m60
7 484 L. Bickel (P&E) 2-57.0 5 337 G. Hughes (S&W) 10m85
          6 14 G. Lewis (Bth) 10m50
1500m              
  CBP: 4-46.6 C. Moore (B'th) 1997 Javelin      
Pos Name Time   CBP: 33m87 J. Tewkesbury (S&W) 2003
1 481 B. Bickel (P&E) 5-20.1 Pos Name Dist.
2 482 A. Rutter (P&E) 5-42.1 1 154 T. Miller (Nth) 25m44
3 151 M. Grant (Nth) 5-43.4 2 485 B. Burley (P&E) 25m00
4 152 A. Stubbs (Nth) 5-54.2 3 156 E. Lewis (Nth) 21m52
5 333 K. Ninham (S&W) 6-11.3 4 324 E. Bowring (S&W) 18m92
6 334 A. Furness (S&W) 6-36.6 5 17 P. Gillings (Bth) 16m00
          6 331 O. Foice (S&W) 14m57
70m Hurdles Final     7 16 C. Traves (Bth) 13m35
  CBP: 11.6 F. Barzaghi (B'th) 1993
Pos Name Time
1 7 O. Galloway (Bth) 11.8
2 158 C. Borton (Nth) 12.7
3 157 S. Hall (Nth) 13.5
4 490 E. White (P&E) 14.0
5 491 S. White (P&E) 14.5
6 492 E. Cameron (P&E) 14.7
         
4 x 100m Relay (Mixed)    
  CBP: 55.0 Poole & East 1989
Pos Name Time
  597 55.5
  470 57.4
  20 57.6
  2     58.7