Back to dsaa home page Back to dsaa home page 35 24 58 18 47 27 54 18
B N P S B N P S
100m Junior Boys Final High Jump Junior Boys
1 10 T.TROW (P&E) 12.6 6 1 2 A. O'GRADY (B) 1m55 6
2 1 J. WEST (B) 12.6 5 2 11 M. SLOANE (B) 1m50 5
3 12 W. WRIGHT (P&E) 12.7 4 2 1 N. MILES (S&W) 1m50 4
4 5 T. CHRISTOPHER (N) 13.0 3 4 8 A. ABIOYE (P&E) 1m50 3
5 4 M. GREEN (N) 13.1 2 5 6 J. JENKINS (N) 1m45 2
6 2 J. PINWELL (B) 13.2 1 6 7 S. BELL (S&W) 1m45 1
7 5 J. ARWAND (N) 1m40
200m Junior Boys Final
1 4 T. DAWKINS (N) 25.4 6 Long Jump Junior Boys
2 11 M. HOMER (P&E) 25.5 5 1 6 T. NEWBERRY (N) 5m83 (E) 6
3 7 S. DEAN (S&W) 25.8 4 2 11 J. FARROW (P&E) 5m14 5
4 12 D. HOYLAND (P&E) 26.1 3 3 7 J. HARRISON (S&W) 5m11 4
5 5 A. KHALIDUR (N) 26.4 2 4 5 A. NEGRE (N) 4m48 3
400m Junior Boys Final Triple Jump Junior Boys
1 10 O. HOLMES (P&E) 55.4 6 1 10 M. CALVER (P&E) 12m88(N.C) 6
2 4 A. ELKINS (N) 58.1 5 2 5 P. ANSCOMBE (N) 12m70(N) 5
3 1 T. BELL (B) 58.3 4 3 11 E. MOYSE (P&E) 11m64 4
4 7 N. WORMSLEY (S&W) 61.7 3 4 1 D. HILL (B) 11m28 3
5 12 J. ASTLEY (P&E) 62.5 2 5 7 J. HISCOCK (S&W) 10m96 2
6 5 G. CRANE (N) 76.7 1 6 4 P. FRITH (N) 10m56 1
7 8 D. SCOTT (S&W) 10m32
800m Junior Boys Final
1 10 T. CHANDLER (P&E) 2-14.7 6 Pole Vault Junior Boys
2 2 K. BURTON (B) 2-16.9 5 1 1 D. BOYD (B) 2m10 6
3 1 C. ADAMSON (B) 2-17.1 4
4 11 H. JONES (P&E) 2-18.5 3 Shot Junior Boys
5 6 M. JARVIS (N) 2-21.8 2 1 10 K. JOHNSON (P&E) 12m53(E) 6
6 7 J. BAKER (S&W) 2-21.9 1 2 3 J. SHARMAN (B) 11m90 5
7 5 A. ANDREW (N) 2-26.6 3 4 E. WORSLEY (N) 10m73 4
8 4 A. BLAKE (N) 2-30.2 4 12 D. HELLYER (P&E) 10m22 3
5 7 J. GRECH (S&W) 9m88 2
1500m Junior Boys Final 6 2 A. BREWER (B) 9m51 1
1 3 T. BARRY (B) 4-31.7 6 7 1 A. BURNS (B) 9m18
2 7 L. CONNING (S&W) 4-42.6 5 8 5 T. JENSEN (N) 8m86
3 12 L. HOGAN (P&E) 4-45.1 4
4 1 R. FELTON (B) 4-46.2 3 Discus Junior Boys
5 10 M. WEEDON (P&E) 4-47.9 2 1 10 M. ELKINS (P&E) 32m18 6
6 2 N. WALKDEN (B) 4-48.3 1 2 11 S. COOPER (P&E) 30m26 5
7 11 R.TREW (P&E) 4-53.4 3 3 G. YOUNGER (B) 26m84 4
8 5 J. TURNER (N) 5-08.1 4 2 J. AL-SHEIKHLY (B) 21m37 3
9 6 M. JARVIS (N) 5-19.8 5 4 A. GREEDY (N) 20m04 2
6 8 C. LEE (S&W) 17m76 1
80m Hurdles Junior Boys Final 7 9 C. ZEISS (S&W) 15m63
1 10 C. ROWBERRY (P&E) 13.2 6
2 11 S. NATION-GRAINGER (P&E) 13.3 5 Javelin Junior Boys
3 2 C. STEVENS (B) 15.1 4 1 11 D. FOLEY (P&E) 37m93 6
4 4 H. BAGRIDGE (N) 15.7 3 2 10 J. STONE (P&E) 36m67 5
5 1 L. DIFFEY (B) 17.1 2 3 4 J. OLIVER (N) 27m70 4
4 1 D. LINSSEN (B) 21m20 3
4 x 100m Relay Junior Boys
1 10 Poole & East 50.4 6 Hammer Junior Boys
2 7 South & West 51.6 5 1 1 S. BRUNSDEN (B) 40m33(E) 6
2 2 S. CHAPPELL (B) 39m52(E) 5
200m Junior Boys Heats 3 7 K. SANKEY (S&W) 31m33 4
1 11 M. HOMER (P&E) 25.4 4 10 J. COATES (P&E) 17m70 3
2 5 A. KHALIDUR (N) 25.8 5 11 S. MUNFORD (P&E) 16m32 2
3 12 D. HOYLAND (P&E) 25.9
1 10 R. LAWRENCE (P&E) 25.1 1 BOURNEMOUTH 82
2 4 T. DAWKINS (N) 25.6 2 POOLE & EAST 112
3 7 S. DEAN (S&W) 26.2 3 SOUTH & WEST 36
4 1 S. BARTON (B) 26.7 4 NORTH 51