MINOR BOYS
POS NAME SCHOOL TIME
1 B. Wilson Broadstone 7.50
*1 L. Kellaway Allenbourn 7.33
2 A. Martin B. Powell & St. P 7.55
3 J. Kay Emmanuel 8.03
4 J. Wood Broadstone 8.05
5 M. Fry Colfox 8.09
6 M. Logan B. Powell & St. P 8.11
7 A. Colbert Hillbourne 8.11
8 R. Lloyd Bovington 8.12
9 J. Manley Broadstone 8.15
10 M. Haines Swanage 8.17
11 S. Matthews Broadstone 8.18
12 C. Corbin Broadstone 8.18
13 M. Higbee Broadstone 8.20
14 E. Pike Broadstone 8.23
15 J. Start Emmanuel 8.24
16 J. Osborne St. Mary’s 8.24
17 G. Lovett Swanage 8.24
18 G. Bean Colfox 8.25
19 C. Heath Broadstone 8.25
*20 C. Robb Allenbourn 8.32
20 E. Hicks Bovington 8.32
21 M. Payne Lockyer’s 8.33
22 D. Lagan St. Mary’s 8.33
23 K. Phillips Broadstone 8.34
24 J. Angell Downlands 8.34
25 D. Guy Lockyer’s 8.35
26 R. Cameron St. Aldhelm’s 8.35
27 G. McArthur St. Mary’s 8.36
28 H. Wathen Broadstone 8.36
29 J. Kimber Emmanuel 8.38
30 O. Tomic B. Powell & St. P 8.40
31 L. Rees St. Aldhelm’s 8.41
32 D. Thunder St. Aldhelm’s 8.42
33 B. Tiller Hillbourne 8.43
34 James Williams St. Michael’s 8.44
35 C.Bishop Lockyer’s 8.45
*35 J. Downes Allenbourn 8.45
36 T. Lovell Hillbourne 8.46
37 H. Weston Hamworthy 8.47
38 M. Carpenter Hamworthy 8.48
39 E. Morely Lockyer’s 8.51
40 E. Hammond Broadstone 8.53
41 O. Aldridge B. Powell & St. P 8.54
42 P. Hemsworth Lockyer’s 8.56
43 T. Davidson B. Powell & St. P 8.56
44 S. Gooch Wareham 8.58
45 B. Waldron Lockyer’s 9.03
46 C. Smith Talbot 9.04
47 S. White Broadstone 9.04
48 A. Stote Cranborne 9.06
49 T. Godley St. Mary’s 9.06
50 H. Fripp St. Mary’s 9.06
51 J. Hobbs St. Michael’s 9.07
52 T. Smith B. Powell & St. P 9.07
53 R. Johnson Talbot 9.07
54 L. Kendal St. Mary’s 9.08
55 J. Evans Wareham 9.08
56 L. Tapping St. Aldhelm’s 9.10
57 M. Whittle Bovington 9.11
58 L. Girvin Emmanuel 9.12
59 M. Dodd Emmanuel 9.12
60 D. Quinn St. Michael’s 9.15
61 C. Castle B. Powell & St. P 9.15
62 J. Dickerson Lockyer’s 9.15
63 J. Daniels Wareham 9.17
64 O. Alcock St. Mary’s 9.18
65 E. Hall Talbot 9.19
66 C. Smith Colfox 9.19
67 C. Bassett Bovington 9.21
68 M. Trim Talbot 9.21
69 A. Cuddy Broadstone 9.21
70 Joe Williams St. Michael’s 9.22
71 R. Jones St. Michael’s 9.22
*72 C. McIntosh Allenbourn 9.23
72 J. Postlethwaite Swanage 9.24
73 B. Fry St. Aldhelm’s 9.25
74 S. Harris B. Powell & St. P 9.25
75 R. Hadyn Bovington 9.27
76 A. Parkes Colfox 9.28
77 J. Symington Ferndown MS 9.29
78 J. Forsey-Price St. Aldhelm’s 9.32
79 D. Dwyer Broadstone 9.32
80 T. Dunn Blandford 9.35
81 F. McDonnell Broadstone 9.37
82 R. Jenkins Bovington 9.38
83 B. Lusted Emmanuel 9.39
84 D. Polkinghorne Hamworthy 9.41
85 C. Langton Emmanuel 9.42
86 T. Dodsworth St. Mary’s 9.42
87 G. Perkins Lockyer’s 9.43
88 J. Taylor Broadstone 9.43
89 C. Buxton Bovington 9.43
90 M. Darragh B. Powell & St. P 9.44
91 L. Hayden St. Aldhelm’s 9.44
92 C. Beesley West Moors 9.45
93 D. Pitman Bovington 9.47
94 J. Dobson Bovington 9.48
95 S. Marzetti West Moors 9.48
96 D. Elliot St. Mary’s 9.49
97 E. Evans Cranborne 9.52
98 R. Gover Wareham 9.54
99 J. Murray Cranborne 9.56
100 A. Arbuckle Hillbourne 9.57
101 M. Humphries Downlands 9.58
102 J. Burbidge Wareham ###
103 C. Doe Talbot 10.01
104 L. Horton Ferndown MS ###
105 T. Price Ferndown MS ###
106 C. Perring St. Mary’s ###
107 L. Charsley Emmanuel ###
108 J. Sheppard St. Aldhelm’s ###
109 J. Wisbey Swanage ###
110 M. Gilham Emmanuel ###
111 C. Coppard West Moors 10.10
112 S. Harris Hillbourne 10.11
113 A. Liversidge West Moors 10.19
114 D. Vieten West Moors ###
115 T. Randle St. Mary’s 10.21
116 W. Spriggs St. Mary’s ###
117 M. Oxford Ferndown MS ###
118 C. Searles West Moors ###
119 J. Nicholls Hillbourne ###
120 K. Butlin St. Mary’s ###
121 A. Scoble St. Mary’s ###
122 D. Pape Hillbourne ###
123 C. Jacobs Milldown ###
124 T. Evans Broadstone ###
125 K. Jenkins Wareham ###
126 M. Mills St. Mary’s ###
127 T. Heritage Wareham 11.03
128 S. Fisher Hamworthy 11.17
129 R. Holden West Moors 11.28
130 J. Tomlinson West Moors 11.45
131 D. Pegg Hamworthy ###
132 M. Lusted Emmanuel ###
133 C. Hamer-Boroughs Emmanuel ###
134 H. Moore Wareham ###
135 C. Russell Cranborne 13.21
136 J. James Hillbourne ###
137 T. James Hillbourne ###
138 T. Ahmed Hillbourne ###
139 R. Walkey Hillbourne ###
140 O. Crossley Cranborne ###
141 M. Cope Cranborne ###
* =  ran in the Junior boys race.
Positions based on finishing times.
TEAMS
1 Broadstone A 25
2 Broadstone B 58
3 B. Powell & St. Peter’s A 81
4 Emmanuel A 105
5 St. Mary’s A 114
6 Lockyer’s 120
7 Allenbourn 128
8 Broadstone C 138
9 St. Aldhelm’s A 145
10 Bovington A 152
11 Colfox 165
12 Hillbourne A 176
13 Swanage Middle 208
14 St. Michael’s 215
15 B. Powell & St. Peter’s B 228
16 Talbot 232
17 Lockyer’s B 236
18 St. Mary’s B 254
19 Wareham A 260
20 Hamworthy A 287
21 Broadstone D 317
22 Emmanuel B 334
23 Bovington B 339
24 St. Aldhelm’s B 350
25 Cranborne 379
26 Ferndown Middle A 403
27 West Moors A 411
28 St. Mary’s C 432
29 Wareham B 488
30 Hillbourne B 489
31 West Moors B 491