HOME
22nd Bryanston Relays 5th March 2009
Summary of Results
  Senior Boys Teams     Senior Boys Individuals    
  School Time   Name School Time
1 Bishop Wordsworth 38:35.0 1 Gregg Shrosbree QE Wimborne 08:53.0
2 Bryanston A 38:44.0 2 Arthur Pakenham Milton Abbey 09:17.0
3 Sherborne A 39:44.0 3 Jamie Coen Bishop Wordsworth 09:23.0
4 Milton Abbey A 40:40.0 4 Hugo de Brett Bishop Wordsworth 09:27.0
5 King's Bruton 41:04.0 5 Max Milward Bryanston 09:32.0
  Senior Girls Teams     Senior Girls Individuals    
  School Time   Name School Time
1 Leweston 33:18.0 1 Verity Ockenden Thomas Hardye 10:24.0
2 Godolphin 34:23.0 2 Sophie Hawkins Leweston 10:37.0
3 Bryanston A 35:33.0 3 Poppy Booth Leweston 10:47.0
4 Milton Abbey / Thomas Hardye 35:36.0 4 Laura Devereux Godolphin 10:48.0
5 QE Wimborne 37:40.0 5 Olivia Antrobus Bryanston 11:28.0
  Composite Boys Teams     Composite Boys     
  School Time   Name School Time
1 Bishop Wordsworth 59:17.0 U15      
2 Poole Grammar A 59:26.0 1 Ben Mogg Poole Grammar 09:21.0
3 Twynham 00:10.0 1 Hole Sherborne 09:41.0
4 Sherborne A 01:27.0 3 Ollie Soulsby Poole Grammar 09:58.0
5 Winchester A 01:48.0 U16      
6 Clayesmore 02:49.0 1 Conor White-Andrews Clayesmore 09:05.0
2 Grant Scott Bishop Wordsworth 09:52.0
3 Ross Kirkpatrick Clayesmore 10:00.0
U17    
1 Frank Bailey Twynham 08:38.0
2 Peter Knight Bishop Wordsworth 09:02.0
3 Alex Sampson Poole Grammar 09:03.0
  Composite Girls Teams     Composite Girls    
  School Time   Name School Time
1 Leweston A 44.43.0 U15      
2 St. Edward's B with senior guest 46.27.0 1 Siobhan Stewart Leweston 10:31.0
3 St. Edward's A 46.49.0 2 Lizzie Harris St. Edward's 10:45.0
4 Clayesmore 48.18.0 3 Phoebe Notley St. Edward's 11:17.0
5 Sherborne Girls A 49.22.0 U16      
1 Becky Head Leweston 11:47.0
2 Steffi Wilson Clayesmore 11:55.0
3 Millie Alcock St. Edward's 13:00.0
U17      
1 Abigail Jones Poole High 10:37.0
2 Chloe Taylor Leweston 10:43.0
3 Olivia Frost Clayesmore 12:04.0
  Junior Boys Teams     Junior Boys Individuals    
  School Time   Name School Time
1 Bishop Wordsworth A 30.23.0 1 Alex Van Dyke Bishop Wordsworth 09:45.0
2 Clayesmore Prep A 32.00.0 2 Jacob White Bishop Wordsworth 10.06.0
3 Bishop Wordsworth B 32.09.0 3 Tristan Knight Bishop Wordsworth 10.08.0
4 Broadstone Middle A 32.27.0 4 Andrew Bridge Bishop Wordsworth 10.15.0
5 Port Regis A 33.06.0 5 Andy Smith Clayesmore Prep 10.35.0
  Junior Girls Teams     Junior Girls Individuals    
  School Time   Name School Time
1 Godolphin 34:13.0 1 Alex Mundell Godolphin 10:29.0
2 Hanford A 35:50.0 2 Phoebe Rochford Godolphin 11:24.0
3 Hanford B 36:28.0 3 Flora Deverell Hanford 11:31.0
4 Clayesmore Prep A 36:46.0 4 Sophie Stewart Clayesmore Prep 11:49.0
5 Leweston 37:36.0 5 Olivia Cottenden Clayesmore Prep 11:56.0